مقالات

شیوه های کاربردی در خشک کردن فرش ها بعد از شستشو

تمیز کردن منظم فرش ها علاوه بر سلامتی اعضای خانواده در طول عمر فرش نیز تاثیرگذار است. اما بخش مهم در شستشوی فرش، نحوه خشک کردن آن است. زیرا با وجود رعایت اصول صحیح شستشو قالی و از بین بردن باکتری ها و آلودگی های ان، اگر نتوانید به درستی قالی خود را خشک نمایید باعث ایجاد باکتری و قارچ می شود. از همین رو یادگیری اصول صحیح خشک کردن فرش برای حفظ سلامتی خانواده اهمیت فراوانی پیدا کرده است. اما پرسشی که از سوی مشتریان به کرات از ما به عنوان قالیشویی خوب در مشهد پرسیده می شود این است که چگونه فرش خود را تمیز کرده تا از آسیب های ناشی از خشک نشدن آن جلوگیری نماییم؟

پاسخ ثابتی برای این پرسش وجود ندارد زیرا نحوه خشک شدن اصولی فرش به عوامل زیادی مانند نوع فرش، نحوه شستشو آن، اندازه قالی، دمای خانه و حتی به طول عمر آن بستگی دارد.

 خشک کردن فرش

همانطور که اشاره کردیم عواملی زیادی در نحوه خشک کردن فرش تاثیرگذار است که عبارت اند از:

نحوه شستشو فرش

نحوه شستشو فرش جزء تاثیرگذار ترین عوامل در انتخاب شیوه خشک کردن آن است. معمولا فرش ها به صورت اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی خشک می شوند اما مدت زمان لازم برای خشک شدن کامل گلیم بسته به نوع شستشو فرش متفاوت است.

به عنوان نمونه فرش هایی که از طریق خشک شویی شسته می شوند طی گذشت زمان 2 تا 4 ساعت کاملا خشک می شوند اما شستشو فرش از طریق بخارشویی برای خشک شدن نیاز به 6 تا 12 ساعت دارند.

به طور کلی فرش هایی که با استفاده از آب گرم شسته می شوند برای خشک شدن انها نیاز به مدت زمان بیشتری است. زیرا روش شستشو از طریق استخراج آب گرم، به دلیل استفاده زیاد از آب، زمان بیشتری را نیز برای خشک شدن نیاز دارد.

نحوه شستشوی فرش
نحوه شستشوی فرش

گردش هوا

یکی از روش های آسان و سریع در خشک کردن فرش، ایجاد هوایی تازه برای آن است. مانند باز کردن پنجره یا روشن کردن پنکه می تواند زمان مورد نیاز برای خشک شدن فرش را کاهش دهد.

پیشنهاد می کنیم 2 پنجره در انتها و ابتدای خانه باز کنید تا هوای بیشتری جریان پیدا کرده و سریع تر فرش خشک شود.

رطوبت هوا

به طور کلی پروسه خشک شدن فرش زمانی اتفاق می افتد که آبی که برای شستشو به داخل فرش نفوذ کرده تبخیر شود. برای این منظور باید هوای اطراف فرش نسبت به خود فرش خشک تر باشد.

تمیز کردن منظم فرش ها

یکی از موضوعاتی که باعث می شود زمان خشک شدن فرش ها کاهش پیدا کند؛ تمیز کردن منظم انها است. زیرا باعث می شود قالی از آلودگی کمتری برخوردار باشد در نتیجه نیاز به آب کمتری برای شستشو نیز پیدا می کند.

روش سشوار کشی

یکی از شیوه های مناسب برای خشک کردن قالی روش سشوار کشی است. بعد از شستشو می توانید با استفاده از سشوار کمی از رطوبت فرش را از بین ببرید. البته که بعد از کشیدن سشوار نیز باز هم پنجره ها را باز کرده تا هوای تازه در خانه جریان پیدا کند و فرشتان به طور کامل خشک شود.

بهترین شیوه خشک کردن فرش

راه های زیادی برای خشک کردن فرش وجود دارد اما بهترین و اصولی ترین راه، خشک کردن فرش از طریق قالیشویی است. در قالیشویی ها با استفاده از مکانیزم های مخصوص، فرش شما را به بهترین شیوه خشک می کنند.

جمع بندی

در این مقاله راه های کاربردی که می توان از طریق آن اقدام به خشک کردن فرش ها نمود را بیان کردیم. امیدواریم با اجرا انها بتوانید رطوبت ناشی از شستشو فرش را از بین برده و سلامت خانواده خود را افزایش دهید.

قالیشویی بهارستان به عنوان قالیشویی خوب در مشهد می تواند با شیوه های به روز دنیا فرش شما را شسته و به طور کامل خشک نماید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره قالیشویی بهارستان
برای ثبت سفارش از طریق شماره ها تماس بگیرید.
برچسب ها