مقالات

اثرات و مزایای شستشو منظم فرش ها

از قدیم تا به امروز، فرش جزء ارکان مهم در منزل به شمار می رود. استفاده از فرش علاوه بر زیبایی به گرمابخشی خانه نیز کمک می نماید. اما نکته مهم برای نگه داری از فرش و گلیم، تمیز کردن به موقع و پیوسته آن است. از همین رو ما به عنوان قالیشویی خوب در مشهد بر آن شدیم تا دلایل اهمیت تمیز کردن فرش ها را در قالب مقاله ای بررسی نماییم.

فواید تمیز شدن فرش توسط سیستم های قالیشویی

نکته مهمی که برای تمیز کردن فرش های خانه باید توجه کرد این است که باید به صورت منظم و در بازه های زمانی مشخصی اقدام به تمیز شدن آنها به وسیله قالیشویی های معتبر کرد. دلیل استفاده از قالیشویی این است که با وجود این موضوع که به طور مداوم فرش ها را با جاروبرقی تمیز می کنند اما این راهکار فقط فرش را به صورت سطحی تمیز کرده اما برای پاکسازی عمقی آن نیاز به بهره مندی از خدمات قالیشویی دارید.

8 دلیل مهم برای استفاده از قالیشویی برای تمیز شدن فرش ها عبارت اند از:

ظاهر خانه و زیبایی بخشی آن

فرش ها جزء مواردی هستند که در هر خانه ای سریعا خودنمایی می کند. پس زمانی که شما اقدام به تمیز کردن آنها می نمایید، باعث بهبود و زیبا بخشی به منرل خود می شوید.
همچنین شستشوی آنها می تواند بوی بدی که از منشا الودگی و کثیفی ایجاد شده است را نیز پاک نمایید.

ماندگاری

تمیز کردن منظم فرش می تواند باعث ماندگاری بیشتر آنها شود. فرش یکی از مواردی است که به راحتی قابل فرسایش است. علاوه بر این، تجمع مداوم گرد و غبار، خاک و آلودگی در الیاف فرش می تواند در نهایت منجر به خراب شدن آنها شود.

بنابراین لازم است که مرتباً فرش خود را تمیز کنید. از بین بردن این آلودگی ها می تواند به افزایش دوام وطول عمر فرش کمک کند. بدین ترتیب، استفاده از خدمات پاکسازی فرش توسط قالیشویی خوب در مشهد برای از بین بردن آلودگی ها بسیار مفید و تاثیرگذار است.

محیط سالم تر

یک فرش آلوده می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی شود. در صورت استنشاق، می تواند اختلالات تنفسی و ایجاد آلرِژی و سرفه نماید. برای تمیز کردن فرش باید آب در دمای خاصی باشد که از آلودگی و مواد آلرژیک که می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی اعضای خانواده شود؛ جلوگیری و پاکسازی نماید. بنابراین، شستشو حرفه ای فرش برای از از بین بردن تمام تهدیداتی که مربوط به سلامتی افراد خانواده است؛ بسیار موثر می باشد.

از تشکیل باکتری و کپک جلوگیری می کند

جاروبرقی می تواند آلودگی های سطحی را از بین ببرد اما پاکسازی از باکتری هایی که به عمق فرش نفود کرده اند؛ با جاروبرقی ممکن نیست. و اینگونه سرویس های قالیشویی وارد عمل می شوند. فرش نیز می تواند محل تولید قارچ باشد. گرما و دمای ارائه شده توسط فرش می تواند برای تشکیل قارچ مطلوب باشد. قارچ می تواند مشکلات مختلف پوستی ایجاد کند؛ به خصوص برای کسانی که پوست حساسی دارند.

لکه های فرش را از بین می برد

از بین بردن برخی لکه ها بر روی فرش و یا گلیم بسیار دشوار است. به همین دلیل مراکز قالیشویی به کمک تجهیزات و وسایل به روز می توانند لکه بری فرش را انجام دهند.

لکه های فرش را از بین می برد
لکه های فرش را از بین می برد

افزایش جریان هوا

آلودگی های مسدود شده و سایر محتویات می توانند باعث محدود شدن جریان هوا بخصوص در مناطقی شوند که پنجره وجود ندارد. بنابراین، برای جلوگیری از این موضوع می توانید از بهترین قالیشویی در مشهد، یعنی قالیشویی بهارستان، کمک بگیرید.

همانطور که قبلاً گفته شد، جاروبرقی برای از بین بردن آلودگی های مسدود شده کافی نیست. از این رو، استفاده از خدمات حرفه ای شستشوی فرش و قالی برای تمیز کردن آنها بسیار حیاتی است.

تجهیزات تخصصی

شاید از خود بپرسید که چرا رنگ فرش شما دائماً کمرنگ می شود؟ این می تواند به دلیل استفاده از ابزارهای اشتباهی باشد که برای تمیز کردن فرش استفاده می شود. قالیشویی فرش از تجهیزات مناسب و تخصصی برای از بین بردن کامل همه آلودگی ها و خرده های فرش ها استفاده می کند.

نقاط تاریک را از بین می برد

ممکن است متوجه شده باشید که فرش هایی که در راهرو و یا اتاق نشیمن هستند، در مقایسه با سایر فرش ها کمی تیره یا کدر شده اند. این به دلیل استفاده منظم از این فرش ها است. آلودگی و گرد و غبار درون الیاف اینگونه فرش ها مسدود شده و بسیار تیره به نظر می رسد. بعلاوه، این فرش ها معمولا طول عمر کمتری را نیز به دلیل استفاده زیاد از آنها دارند.

نحوه تمیز کردن فرش

فرش ها در قالیشویی ها به 2 صورت تمیز می شوند:

تمیز کردن فرش به روش بخارشویی

نظافت فرش با بخار همیشه با تقاضای بیشتری از سوی مشتریان رو به رو است. در شستشوی فرش با بخار معمولاً از آب گرم استفاده می شود و این تمیز کردن را بعضاً استخراج خاک با آب گرم می نامند. در این نوع از شستشو، همزمان با آب، مواد شوینده روی فرش ریخته می شود. این روش برای تمیز کردن عمیق فرش ها مناسب است.

دقت کنید که اگر از درجه حرارت مناسب برای تمیز کردن فرش با بخار استفاده نشود، می تواند به الیاف پیچیده و ظریف آن نیز آسیب برساند.

تمیز کردن فرش به روش بخارشویی
تمیز کردن فرش به روش بخارشویی

تمیز کردن فرش به روش خشکشویی

تمیز کردن فرش خشک در مقایسه با تمیز کردن فرش بخار از رطوبت کمتری تشکیل شده است. تمیز کردن فرش خشک عمدتا شامل ماشین آلات تخصصی همراه با ترکیبات خشک مورد نیاز برای استخراج ذرات گرد و غبار است. فرآیند خشک شویی سریعتر است و در مقایسه با تمیز کردن فرش بخار، نیروی کار کمتری را لازم دارد. با این حال، تمیز کردن فرش خشک به دلیل درگیر شدن ماشین آلات پیشرفته بسیار گرانتر است. علاوه بر این، تمیز کردن فرش خشک در مقایسه با تمیز کردن فرش بخار، زمان بیشتری را مصرف می کند.

جمع بندی

به فرش خود نگاه کنید. آیا کثیفی می بینید؟ ممکن است همین الان آن را با جارو برقی نمیز کرده باشید اما مقدار زیادی ذرات گرد و غبار، آلودگی و باکتری در داخل آن مسدود شده است که با جاروبرقی پاک نمی شوند. بنابراین، برای پاک سازی همه آلودگی ها، لازم است که برای تمیز کردن فرش های خانگی، اقدام به شستشوی آنها توسط قالیشویی نمایید.

اما نکته مهم انتخاب قالیشویی مناسب است که باید مرکزی را برگزینید که معتبر بوده و باعث آسیب رساندن به فرش های تان نشود.

قالبشویی بهارستان که سالهاست جز اتحادیه فرش و قالیشویی است به عنوان بهترین قالیشویی در مشهد می تواند شما را برای داشتن فرشی تمیر و مبرا از هر نوع الودگی کمک نماید.

اشماره قالیشویی بهارستان

ثبت سفارش از طریق تماس با بهارستان

برچسب ها