مقالات

نحوه شستن فرش های فانتزی

امروزه خرید فرش فانتزی با استقبال زیادی از سوی مشتریان رو به رو شده است. با توجه به اینکه اکثر افراد در خانه از سرامیک استفاده می کنند استفاده از فرش فانتزی می تواند گزینه مناسبی در منازل باشد. اما موضوع قابل اهمیت در خرید فرش فانتزی که باید به ان دقت کنید؛ کیفیت و نحوه شستشو و مراقبت از آن است. ما با توجه به تجارب فراوان در شستشو انواع فرش جزء قالیشویی در مشهد به شمار می رود.

به دلیل اهمیت نحوه شستشو فرش های فانتزی بر آن شدیم تا به طور جامع نحوه شستشو صحیح و مراقبت های لازم از این نوع فرش را معرفی نماییم.

نکات مهم در شستشو فرش فانتزی

فرش های فانتزی به دلیل ظرافت و حساسیتی که دارند باید دقت بیشتری در نحوه شستشو و نگه داری از انها انجام شود. در ادامه نکات مهم در شستشو انواع فرش فانتزی را معرفی می کنیم.

لوازم مورد نیاز برای شستشو فرش فانتزی

فرش های فانتزی به دلیل اندازه کوچکی که دارند؛ اغلب انها را در تزاس و یا حیاط منزل شسته و تمیز می کنند. برای این منظور  باید وسایل زیر را تهیه و آماده نمایید.

  1. سرکه
  2. آب
  3. جاروبرقی
  4. جوش شیرین
  5. برس
شستن فرش های فانتزی
شستن فرش های فانتزی

نحوه شستشو فرش فانتزی

برای شستشوی اصولی و مناسب فرش های فانتزی باید مراحل زیر را طی نمایید.

  1. اولین گام برای شستشو فرش فانتزی تمیز کردن آن از هر نوع گرد و غبار است. این کار به دو شیوه مکانیکی و سنتی قابل انجام شدن است. اما به دلیل ظرافت و حساسیتی که این نوع از فرش ها دارند شیوه از بین بردن گرد و غبار توسط دستگاه های مکانیکی را به شما پیشنهاد نمی دهیم و بهتر است فرش خود را از روش سنتی تمیز کنید.

پس برای از بین بردن گرد و غبار از روش سنتی فرش مورد نظر را به وسیله جارو برقی تمیز می کنیم. پیشنهاد می کنیم جاروبرقی را در حالت متوسط قرارداده تا آسیبی به فرش وارد نشود. زیرا اگر فرش فانتزی شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد در صورت استفاده از جاروبرقی در قدرت بالا می تواند پرزهای آن را دچار مشکل کند.

  1. اگر فرش شما دچار لکه شده است می توانید به کمک حوله ای را آغشته به محلول جوش شیرین و سرکه کنید و آن را بر روی قسمت هایی که دارای لکه هستند کشیده و تمیز نمایید.
  2. برای خشک کردن فرش نیز کمی آب ولرم بر روی فرش بریزید و سپس با حوله ای شروع به کشیدن بر روی فرش نمایید. به این صورت آب فرش همراه با سرکه و جوش شیرین جذب حوله می شود. همچنین نگران بوی سرکه نیز نباشید. زیرا بوی سرکه نیز بعد از کشیدن حوله بر روی فرش از بین می رود.
  3. در نهایت نیز فرش رو در زیر نور آفتاب قرار داده تا به طور کامل خشک و قابل استفاده باشد. ن را دچار مشکل آبه طور کلی در استفاده از فرش های فانتزی نسبت به سایر قالی ها باید دقت و توجه بیشتری داشته باشید تا بتوانید از انها استفاده بیشتری کرده و طول عمر طولانی را داشته باشند. همچنین اگر انجام مراحل بالا برای شما سخت و یا وقت گیر است می تواند به کمک قالیشویی های معتبر و حرفه ای فرش فانتزی خود را شسته و تمیز نمایید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شیوه ی اصولی و مناسب را برای شستشو فرش فانتزی در منزل را به راحترین روش اموزش دهیم.

قالیشویی عطاریان به عنوان قالیشویی خوب در مشهد می تواند به شما برای داشتن فرشی تمیز و مناسب کمک نماید. برای ثبت سفارش و یا هر نوع سوالی با شماره قالیشویی در مشهد تماس گرفته تا همکاران ما به سرعت در محل حاضر شده و یا پشتیبانی های لازم درباره شستشوی فرش را به شما ارائه دهند.

شماره قالیشویی بهارستان
برای ثبت سفارش از طریق شماره ها تماس بگیرید.
برچسب ها