مقالات

ریشه زنی فرش

ریشه زنی فرش دستباف و ماشینی

احتمالا شما هم شنیده اید که میتوان فرش های نو و کهنه ماشین و دستباف را ریشه زد. در این مقاله، به بررسی ریشه زنی فرش دستباف و ماشینی می پردازیم. فرقی نمی کند فرش شما ماشینی باشد یا دستباف؛ فرش ها به مرور زمان و پا خوردن فرسوده می شوند. یکی از قسمت هایی که فرسودگی فرش بسیار واضح و مشخص می باشد؛ ریشه آن است. یکی از راه های تشخصی اصالت فرش، ریشه ها می باشد. اما اگر ریشه فرش از بین رفته یا ریخته و یا پاره شده باشد؛ میتوان فرش را به حالت اولیه برگرداند؟ پاسخ این سوال مثبت است. اما نوع ریشه کاملا بسته به نوع فرش شما دارد.

هر چند لزومی ندارد فرش شما فرسوده باشد تا ریشه های آن را عوض کنید! یکی از علت های رایج برای تغییر ریشه فرش، تغییر رنگ یا مدل ریشه می باشد. برخی افراد تمایل دارند رنگ ریشه های خود را تغییر دهند تا با دیگر وسایل منزل هماهنگی بیشتر داشته باشد. و یا مدل های ریشه های جدیدتر یا زیباتری انتخاب می کنند.

ریشه زنی فرش دستباف

همانطور که میدانید فرش های دستباف تنوع بسیار بالایی دارند. و به همین علت تنوع ریشه هم وجود دارد. انتخاب مدل ریشه توسط مشتری انجام می شود. هر چند هنگام بازدید، کارشناس نوع ریشه های مرسوم و مناسب برای فرش ها اعلام می شود. در صورتی که درباره نوع ریشه سوال دارید، از یک کارشناس راهنمایی بگیرید. زمانی تقریبی ریشه زنی فرش دستباف بسته به نوع ریشه و میزان ریشه فرش های شما دارد. هنگام تحویل فرش به قالیشویی زمان تقریبی را سوال کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مدل های فرش های دستباف با دست بافته می شوند.

ریشه زنی فرش ماشینی

ریشه زنی فرش های ماشینی برخلاف فرش های دستباف با دست انجام نمی شود. تمام مدل ها با دستگاه های مخصوص دوخت ریشه انجام می شود.

قبل از انتخاب ریشه با کارشناس مشورت نمایید.
انجام خدمات ریشه زنی چه برای فرش های ماشینی و چه فرش های دستباف، پس از انجام قالیشویی و شستشو انجام می شود.
حتما نوع ریشه انتخابی را روی رسید قید نمایید.
زمان تقریبی تحویل را بپرسید.
بعداز تحویل فرش ، ریشه ها را چک کنید که مطابق سفارش شما باشد.
بهتر از بعد از انجام خدمات ریشه زنی از کاور ریشه فرش استفاده نمایید.
شماره قالیشویی بهارستان
برای ثبت سفارش از طریق شماره ها تماس بگیرید.
برچسب ها