مقالات

رفوگری فرش در مشهد با بالاترین کیفیت در قالیشویی بهارستان

.

.شاید شما هم با پوسیدگی یا پارگی فرش مواجه شده باشید. برای رفع این موضوع، باید فرش مورد نظر، ترمیم و رفو شود. قالیشویی بهارستان به صورت تخصصی و حرفه ای اقدام به رفوگری فرش در مشهد می نماید.

ترمیم و رفوگری فرش در مشهد شامل مجموعه اقداماتی می شود که منجر به رفع هر گونه آسیب و صدمات ظاهری فرش می گردد. با بهره مندی از ترمیم و رفوگری درست و اصولی، می توانید عمر فرش را افزایش دهید.

به عبارتی ساده تر، ترمیم و رفوگری فرش نوعی هنر بافندگی است اما به دلیل اینکه انجام این کار باید بر روی فرش های آسیب دیده صورت پذیرد؛ پس نیاز به تخصص و مهارت زیادی است. از همین رو، باید به دست افراد خبره این کار انجام گیرد.

رفوگری فرش را باید هنری مهم در حوزه هنرهای مرتبط با فرش دانست. رفوگری فرش زاده نیازی است که به تعمیر فرش احساس می شود.

فرش ها، مخصوصا نمونه های دستباف آن، از ارزش زیادی برخوردار هستند؛ در نتیجه در صورت پارگی، سوختگی و… هنر رفوگری وارد عمل می شود و با ترمیم یا به اصطلاح رفو کردن فرش، آن را دوباره زیبا، سالم و قابل استفاده می کند.

ما نیز در  قالیشویی یهارستان، بخشی را به عنوان رفوی فرش داریم، که در صورت نیاز می توانید از خدمات آن استفاده کنید.

ترمیم فرش در مشهد

.

رفوگری فرش را باید مکمل هنر فرش بافی دانست. این هنر دارای دیرینه زیادی است؛ اما متاسفانه به روشنی مشخص نیست چه کسی اولین ابداع کننده این هنر بوده است. رفوگری فرش را شاید بتوان نوعی جادوگری دانست، که با دست های معجزه گر رفوگر می تواند فرش های سوخته، پاره شده، بید زده، پوسیده و… را همچون روز اول قابل استفاده نماید.

انواع خرابی های فرش که نیاز به رفو دارد :

خدمات رفوگری و ترمیم فرش شامل موارد متعددی می شود اما به طور کلی و مختصر می توان آنها را به 11 دسته کلی تقسیم نمود.

پارگی فرش

پارگی قسمتی از فرش، جزء رایج ترین اتفاقات برای فرش و گلیم است. دلایل متعددی برای بروز این مسئله وجود دارد مانند:

 • رطویت زیاد
 • پوسیدگی
 • بیدخوردگی
 • ساییدگی
 • حمل غیر اصولی فرش
 • ازبین رفتن ریشه های فرش
 • فشار به وسیله اجسام نوک تیز
 • برخورد ضربات سنگین به فرش
 • از هم گسیختگی بافت ابتدایی و انتهایی فرش
 • شستشو نادرست و استفاده از مواد تمیز کننده ممنوعه

عوامل ذکر شده، بخشی از دلایل وجود پارگی در فرش هستند که تیم ترمیم و رفو فرش بهارستان با تجربه های متعدد و فراوان، می توانند با بالاترین کیفیت فرش شما را ترمیم نمایند.

پوسیدگی فرش

پوسیدگی فرش معمولا به دلیل عدم نگهداری درست و مناسب از آن ایجاد می شود. اما عواملی مانند، مرطوبت شدن فرش و یا قرار گرفتن آن در محیط مرطوب، عدم جا به جایی فرش، پاک نکردن به موقع لکه های فرش و یا استفاده از مواد شوینده اسیدی برای شستشو و تمیز کردن آن، می تواند باعث ایجاد پوسیدگی شود. معمولا قسمتی که دچار پوسیدگی شده به مرور تغییر رنگ داده و زرد می شود.

تیم ما برای رفوگری فرش به کمک ابزارهای ترمیم و رفو، می تواند پوسیدگی های قالیچه، گلیم و فرش شما را با دقت و کیفیت بالا رفع کنیم.

دقت کنید که اگر فرش شما دچار پوسیدگی شده است؛ سریعا اقدام به ترمیم و رفع آن نمایید. زیرا به مرور زمان پوسیدگی باعث پارگی فرش می شود.

همچنین اگر قالیچه، فرش و یا گلیم شما دچار پارگی یا پوسیدگی شده است؛ هیچگاه اقدام به شستشو آن نکنید، که این امر موجب گسترش و آسیب های فراوانی می شود.

شیرازه دوزی

یکی دیگر از خدمات قالیشویی خوب در مشهد، شیرازه دوزی است. شیرازه دوزی یا کنار پیچ فرش به نوارهایی گفته می شود که در دو طرف طولی فرش از ابتدا تا انتها آن دوخته می شود. اجرا و پیاده سازی شیرازه دوزی باعث افزایش مقاومت لبه های فرش می گردد. زیرا لبه های فرش و قالیچه در معرض آسیب شدیدی تری نسبت به بخش های دیگر آن است. از همین رو، قالیشویی بهارستان، شیرازه دوزی را نیز در بخش خدمات رفو و ترمیم فرش قرار داده است.

کارخانه قالیشویی بهارستان برای ارائه بهتر شیرازه دوزی از موی بز و چرم با کیفیت، استفاده می نماید تا طول عمر فرش افزایش بیشتری پیدا کند.

اما بعضی از افراد نگران انجام هنر شیرازه دوزی بر روی گلیم و فرش های اعلا و گران قیمت هستند. زیرا بر این باورند که انجام این کار باعث کاهش ارزش و قیمت آنها می شود. ولی ما به عنوان بهترین قالیشویی در استان خراسان و بر اساس 40 سال تجربه در صنعت قالی این موضوع را تکذیب می کنیم و با اطمینان به شما اعلام می کنیم که شیرازه دوزی هیچ تاثیری بر روی ارزش فرش شما ندارد. بلکه باعث مقاوم شدن آن در برابر آسیب ها نیز می شود.

رنگبرداری فرش

اگر مواد رنگی بر روی فرش ریخته شد، دیگر نگران چگونگی تمیز شدن آن نباشید!

با تکنیک رنگبرداری می توانید به راحتی آثار رنگ ها و مواد ریخته شده را از روی فرش پاک کنید. اما دقت کنید که در صورت بروز این اتفاق به سرعت اقدام به رنگبرداری نمایید. زیرا این موضوع باعث آسیب به بافت فرش می شود. قالیشویی بهارستان مشهد با استفاده از دستگاه های مجهز می تواند فرش شما را از هر نوع رنگ اضافه و آسیبی نجات دهد.

ساییدگی فرش

گاهی اوقات ممکن است به دلایلی فرش شما دچار از بین رفتن پرزها شده باشد. برای رفوگری فرش در مشهد ما با استفاده از اجرا و پیاده سازی تکنیک ترمیم ساییدگی فرش این موضوع را برای شما رفع می نماییم.

عواملی مانند:

 • راه رفتن مداوم
 • استفاده زیاد از فرش
 • افزایش طول عمر فرش

باعث ساییدگی قالیچه، فرش و یا گلیم می شود. اما این موضوع بیشتر در فرش های چله ابریشمی که دارای  پرز پشمی هستند؛ دیده می شود. زیرا پشم در مقابل چله ایریشم از مقاومت کمتری برخوردار است و بعد از استفاده مکرر از آنها، نسبت به فرش های چله نخی و چله پشمی درصد ساییدگی بیشتری را دارند.

ریشه بافی فرش

یکی از اقداماتی که در بخش رفو و ترمیم فرش بهارستان مشهد انجام می گیرد؛ ریشه بافی فرش است.

ریشه ها باعث استحکام و مقاومت فرش می شود اما معمولا در گذر زمان آنها از بین رفته و یا دچار پوسیدگی می شوند. تیم حرفه ای رفوگری بهارستان می تواند شما را برای ترمیم ریشه های فرش کمک نماید و با هنر ریشه بافی فرشتان را ترمیم و احیا نماید.

سوختگی فرش

یکی از مشکلات رایجی که برای فرش ها اتفاق می افتد؛ سوختگی آن است.

شاید شما هم تجربه این موضوع را داشته باشید که با قراردادن ظروف گرم و یا افتادن اتو بر روی فرش، دچار سوختگی شده باشد.

قالیشویی بهارستان، در بخش رفوگری فرش در مشهد، این مشکل را نیز برای مشتریان خود حل کرده است. شما می توانید فرش، گلیم و قالیچه خود را که به وسیله اجسام داغ دچار سوختگی شده است را با اطمینان خاطر به تیم تخصصی و حرفه ای رفوگری بهارستان بسپارید تا فرش شما رفو شود.

لکه برداری فرش

گاهی لکه های ایجاد شده به دلیل ریختن نوشیدنی ها ممکن است بسیار عمیق باشد و به آسانی پاک نشود. لکه برداری فرش، نیازمند دقت بالایی است. قالیشویی بهارستان با استفاده از مواد شوینده مناسب فرش می تواند به آسانی تمام لکه های عمیق آن را بدون آسیب رساندن به فرش، تمیز نماید.

ترمیم رنگ و طرح فرش

ممکن است بعد از گذشت مدتی فرش شما دچار تغییر رنگ و یا حتی تغییر طرح شود.

ما در بخش رفوگری فرش در مشهد می توانیم به کمک تیم حرفه ای و دستگاه های مجهز و پیشرفته، خدمات ترمیم رنگ و ترمیم طرح فرش را به شما عزیزان با تضمین بالاترین کیفیت ارائه نماییم.

کهنگی قالی

هر فرشی، با هر کیفیتی، به مرور زمان دچار کاهش کیفیت شده و تحت تاثیر عوامل محیطی، بخصوص رطوبت، اصطکاک و…  دچار آسیب هایی از جمله پوسیدگی، رنگ پریدگی و در رفتن تار و پود می شود.

حوادث

سایر ضایعات ناشی از حوادثی است که برای فرش رخ می دهد. ریختن رنگ روی فرش، سوختگی، بید زدگی، پاره شدن با اشیاء برنده زا یان قیبل است. خوشبختانه هنر رفوگری فرش در این زمینه نیز صاحب هنر است و کارهای زیادی می تواند انجام دهد.

با ابزارهای رفوگری فرش آشنا شوید

وسائل کار رفوگر شامل قلاب، دفتین، قیچی، دم باریک، خواب پشت، درفش، انواع سوزن، انواع نخ، تخته، چکش، میخ، میخ کش، اتو و… است.

در کنار این ابزارها، نخ های هماهنگ با فرش و بخش آسیب دیده و دسترسی به نقشه قسمت آسیب دیده، تکمیل کننده ابزارهای مورد نیاز رفروگر است.

مراحل رفوگری فرش

اولین مرحله رفوگری فرش شیرازه دوزی است. در این مرحله رفوگر نخ متناسب با شیرازه قبلی فرش را انتخاب کرده و اقدام به ترمیم شیرازه فرش می نماید. در این مرحله هم رنگ بودن نخ جدید شیرازه با نخ قبلی مسئله مهمی است که بخش ترمیم شده را با بخش های قبلی یکسان می کند.

تیم رفوگری فرش بهارستان مشهد

قالیشویی بهارستان به عنوان بهترین قالیشویی در مشهد سال های متوالی در صنعت فرش و قالیشویی فعالیت گسترده ای را انجام می دهد. بهارستان خدماتی مانند رفوگری، شستشو انواع فرش، گلیم، قالیچه، موکت، مبل و … را با بالاترین کیفیت برای رفاه حال شما عزیزان انجام می دهد.

تیم ترمیم و رفو فرش بهارستان با بهره مندی از حرفه ای ترین و مجرب ترین افراد در حوزه ترمیم فرش و رفوگری فرش در مشهد می تواند برای افزایش عمر فرش ها و ترمیم آنها با مناسب ترین قیمت و همچنین با پیک رایگان حمل و نقل در کنار شما باشد.

قالیشویی بهارستان، اولین قالیشویی در ایران است که مجهز به سیستم ها و دستگاه های تسویه خانه صنعتی برای جلوگیری و حمایت از محیط زیست است. ما به عنوان عضو ثابت و مورد اعتماد اتحادیه فرش و قالیشویی آماده خدمت رسانی به مردم ایران زمین هستیم.

7 روزه هفته به صورت 24 ساعته می توانید با ما در ارتباط باشید. برای ثبت سفارش از طریق شماره های درج شده و یا از بخش ثبت سفارش آنلاین اطلاعات مورد نیاز را درج نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و برای تحویل فرش هماهنگی های لازمه صورت پذیرد.

شماره قالیشویی بهارستان
شماره های تماس با قالیشویی
برچسب ها