مقالات

بهترین زمان برای شستشوی فرش چه زمانی است

با نزدیک شدن به فروردین ماه و عید نوروز مادران به یاد خانه تکانی و تمیز کردن می افتند، شستشوی قالی و قالیچه نیز از این امر مستثنی نیست ، با تغییر سبک زندگی و آپارتمان نشینی بیشتر افراد قالیشویی در مشهد را برای شستشوی انتخاب می کنند و قالی ، قالیچه و… را به آن ها می سپارند، شاید به طور دقیق ندانید چه زمانی برای تمیز کردن و شستن فرش مناسب تر است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد اهمیت شستشوی و زمان آن بیشتر صحبت کنیم.

اهمیت شستشوی فرش به صورت منظم

شستشوی مداوم فرش اهمیت بسیاری دارد که در زیر هر کدام را به تنهایی توضیح خواهیم داد:

افزایش عمر فرش

تمیز کردن و شستن مداوم قالی باعث افزایش و طول عمر می شد. تولید کنندگان این حرفه بهترین زمان برای شستشو و تمیز کردن فرش را بین 12  تا18  ماه می دانند ولی عوامل مختلف باعث کوتاهی این زمان می شود.

پاک کردن هر گونه گرد خاک و آلاینده

شاید تصور کنید با جاروهای خانگی میتوانید هر گونه آلودگی را از سطح فرش پاک کنید، شما با این کار تنها سطح قالی را تمیز می کنید و آلودگی هایی که به عمق فرش نفوذ کرده اند را نمی توانید از بین ببرید. بهترین راه برای تمیز کردن این آلودگی ها بهره گیری از خدمات مکانیزه ای است که قالیشویی خوب در مشهد ارائه می دهند. این خدمات تمام الودگی و گرد خاک باقی مانده در عمق فرش را تمیز می کند. اگر در مکان الوده زندگی می کنید بهتر است هر 6 تا 12 ماه این کار را انجام دهید.

سشتشوی فرش
سشتشوی فرش

از بین بردن لکه ها

اگر حتی جزو تمیز ترین و محتاط ترین افراد باشید باز هم برای شما اتفاق افتاده که قالیتان دچار لک شود. بسیاری از افراد برای تمیز کردن لک های مختلف از تمیز کننده های شیمیایی استفاده میکنند ولی نمیدانند با این کار مواد شوینده در الیاف فرش نفوذ می کند و باعث پوسیدگی می شود.

کک

یکی از الودگی های فرش کک ها هستند. این موجودات میکروسکوپی در بافت فرش نفوذ کرده و باعث از بین رفتن قالی می شود. از بین بردن این الودگی با شستشوی مداوم امکان پذیر است.

چه زمانی برای شستوی فرش مناسب تر است

از آنجا که با نزدیک شدن به ایام عید همه دوست دارند خانه ای تمیز داشته باشند، ترجیح میدهند در روزهای پایانی اسفند فرش خود را به قالیشویی بسپارند و یا در منزل بشوییند. متاسفانه این زمان به دلیل حجم بالای کار و سرد شدن ناگهانی هوا مراحل خشک کردن به درستی انجام نمیگیرد و همین باعث پوسیدگی و مشکلات دیگر می شود و یا نمیتوانند در زمان مشخص قالی شما را تحویل دهند و همین مسئله باعث ناراحتی و دلخوری شما می شود. ما در قالیشویی بهارستان این اطمینان را به شما میدهیم که تمام مراحل شستشو تا خشک کردن را به درستی انجام داده و در زمان مشخص فرش شما را کاور شده درب منزل تحویل دهیم.

تاثیر فصل ها بر شستشوی فرش

یکی از مهم ترین نکات در هنگام شستشوی فرش خشک کردن آن است.اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد باعث پوسیدگی می شود. در فصل هایی که بارندگی و سرما زیاد است احتمال دارد این مرحله به درستی انجام نگیرد. بیشتر متخصصان این حوزه توصیه میکنند در فصول گرم سال فرش ها شسته شوند تا علاوه بر شستشوی دقیق و اصولی با کمک نور افتاب فرش به درستی خشک شود. البته امروزه قالیشویی ها ها از دستگاه خشک کن برای خشک کردن قالی استفاده می کنند و کمتر فرش در معرض آفتاب خشک می شود.

نتیجه گیری

اگر میخواهید فرش خود را بشویید بهتر است همین الان ااقدام به این کار کنید و به روزهای پایانی نیندازید، اگر فرشتان را تازه خریداری کره اید برای تمیز کردن آن دست نگه دارید و در روزهای گرم سال این کار را انجام دهید. قالیشویی بهارستان در خدمت شما دوستان عزیز است و قالی شما را در کمترین زمان شسته و در محل به شما تحویل می دهد.

شماره قالیشویی بهارستان
برای ثبت سفارش از طریق شماره ها تماس بگیرید.