مقالات

قالیشویی مکانیزه در مشهد

قالیشویی مکانیزه مشهد

 

قالیشویی بهارستان مشهدبه عنوان قالیشویی خوب در مشهد که فعالیت خود را بیش از 4 دهه شروع کرده است اولین قالیشویی مکانیزه در مشهد و جزء اولین، مجرب ترین و کارآمدترین شرکت های خدماتی در زمینه قالیشویی می باشد. این شرکت به عنوان اولین واحد شستشو و خشک کن تمام مکانیزه با استانداردهای روز دنیا در شرق کشور است.

مکانیزه شدن قالیشویی ها

صنعت فرش و قالی از دیرباز یکی از مشاغل ایرانیان بوده است. در قدیم، وقتی که هنوز ادوات و دستگاه های مکانیزه در صنعت فرش راه پیدا نکرده بود، از بافت فرش گرفته تا شست و شوی آن دستی و سنتی بود. امروزه هنوز هم بافت فرش به روش سنتی وجود دارد که فرش دستبافت نام گرفته است، اما شستشوی فرش شکل سنتی خود را از دست داده و جای خود را مکانیزاسیون داده است. حالا دیگر لازم نیست خانواده ها دست به دست هم دهند تا فرش خانه شان را با سختی بسیار بشویند و قالیشویی مکانیزه کار را بسیار راحت کرده است.

انواع روش های شستشو فرش

شستشوی قالی در قالیشویی به دو شیوه مختلف وجود دارد:

1-شستشوی قالی به روش سنتی

در روش شستشوی سنتی همان شیوه ای است که در قدیم برای شستن فرش رواج داشته است. ابتدا فرش را غبارزدایی می کردند. برای این کار فرش را در جایی آویزان کرده و با چوب روی آن می زدند تا خاکی که در لابه لای تارو پود آن وجود دارد؛ خارج شود. سپس فرش را روی زمین پهن می کردند و آن را با آب خیس می نمودند و مواد شوینده را بر روی آن پاشیده و با فرچه شروع به شستن ان می کردند و سپس آبکشی صورت می گرفت و در انتها برای خشک کردن فرش آن را آویزان می کردند که خشک شدن آن حدودا دو تاسه روز طول می کشید.

2- شستشوی قالی به روش اتوماتیک

در روش شستشوی اتوماتیک که به آن قالیشویی مکانیزه نیز گفته می شود، تمامی مراحل شستشوی فرش توسط دستگاه ها انجام می گیرد و نیروی انسانی در شستشو دخالتی ندارند و فقط وظیفه جابجایی فرش ها را به عهده دارند.

انواع دستگاههای قالیشویی اتوماتیک

دو نوع دستگاه در قالیشویی مکانیزه وجود دارد:

دستگاه تمام اتوماتیک میزی

در این روش فرش بعد از خیس شدن، به زیر برس های شستشوی دستگاه فرستاده می شود. دستگاه در این شیوه ثابت است و حرکتی ندارد و فقط فرش در طول دستگاه به حرکت در می آید و مراحل شستشو روی آن صورت می گیرد.

دستگاه تمام اتوماتیک ریلی

در این روش دستگاه در حال حرکت روی فرش است و شستشو در حالی صورت می گیرد که فرش ساکن است و حرکتی نمی کند و تنها دستگاه است که روی فرش عملیات شستن را انجام می دهد.

نکته: امروزه با روش اتوماتیک میتوان چهار فرش را به طور همزمان تحت شستشو قرار داد.

مزایای استفاده از دستگاه های اتوماتیک برای قالیشویی

1- صرفه جویی در زمان شستشوی فرش

2- صرفه جویی در مصرف آب

3- رضایت کامل مشتری

4- جلوگیری از پارگی فرش

5- تمیزی عمقی فرش و شستشوی کامل لکه هایی که در عمق فرش نفوذ کرده است.

6- رعایت شدن اصول کامل استانداردهای شستشو

7- جلوگیری از خستگی پرسنل برای شستن صفر تا صد فرش

دستگاه آبگیر فرش

این دستگاه بعد از مرحله شستشو بکار گرفته می شود. فرش بعد از شسته شدن لول شده و داخل دستگاه آبگیر قرار می گیرد. این دستگاه با دور بالا، بین 1400 تا 1600 دور می چرخد و آب فرش از منافذ خروج آن به طور کامل خارج می گردد.

دستگاه خشک کن

بعد از خروج فرش از دستگاه آبگیر، آن را در دستگاه حرارتی خشک کن قرار می دهند تا قالی به طور کامل خشک شود. سیستم تولید گرما، گردش هوا و در آخر خروج رطوبت، سه مرحله ای است که در این نوع دستگاه ها به کار می رود.

شستشوی حرفه ای قالی با قالیشویی مکانیزه بهارستان

شستشوی فرش اگر به شکل حرفه ای صورت نگیرد موجب خرابی و از بین رفتن فرش می شود. عوامل زیادی را میتوان در خراب شدن فرش هنگام شستشو به شکل غیر مستقیم دخیل دانست:

  • کاربرد نا مناسب مواد شوینده
  • تشخیص اشتباه در میزان خیسی فرش

اگر روی فرش را در حین اینکه هنوز به درستی خیس نشده است مواد شوینده بریزیم، به خرابی فرش کمک کرده ایم و اگر در هنگام خیس کردن فرش آب بسیار زیادی استفاده کنیم تا فرش خیس شود، موجب خروج رنگ از آن و تغییر رنگ آن می شود. بنابراین شستن فرش کاری اصولی و حرفه ای است. از همین رو میتوانید به کمک قالیشویی خوب در مشهد یعنی قالیوشویی بهارستان فرش خود را به صورت اصولی شستشو و تمیز نمایید.

چرا مردم به قالیشویی بهارستان اعتماد دارند؟

قالیشویی بهارستان بزرگترین قالیشویی مکانیزه در شرق کشور است که با تجهیزات و دستگاه های کاملا اتوماتیک به شهروندان مشهدی خدمات رسانی می کند.

این قالیشویی که فعالیت خود را بیش از 4 دهه شروع کرده است جزء مجرب ترین و بزرگترین قالیشویی مکانیزه مشهد است و در میان شرکت های خدماتی در زمینه شستشوی قالی حرف اول را می زند. این شرکت به عنوان اولین واحد شستشو و خشک کن تمام مکانیزه با استانداردهای روز دنیا در شرق کشور می باشد.

قالیشویی بهارستان مشهد که به بزرگترین قالیشویی مکانیزه شهرت دارد، مجهز به مدرن ترین دستگاه های قالیشویی مکانیزه می باشد و بیشتر خدمات شستشوی با بهترین دستگاه های قالیشویی مکانیزه و اتوماتیک انجام می شود.

چرا همشهریان قالیشویی بهارستان را انتخاب می کنند؟

وقتی مردم خدمات خوبی از قالیشویی که فرش خود را به آن سپرده اند، ببینند مطمئنا به مشتری دائم تبدیل خواهند شد. ما در قالیشویی بهارستان به شما اطمینان خاطر می دهیم تمام مشخصاتی که از نگاه مردم برای یک قالیشویی خوب وجود دارد، به طور کامل دارا هستیم.

1- داشتن دستگاه‌های استاندارد و به روز
2- متخصصین مجرب جهت رفوگری، لکه‌بری و ترمیم فرش
3- برخورد محترمانه کلیه کادر خدماتی نسبت به مشتری
4- عدم هرگونه آسیب به فرش و مبل
5- ارائه کلیه خدمات به صورت حرفه‌ای
6- تعیین دقیق زمان رفت و برگشت محصول
7- پیگیری سریع و به موقع پرسنل نسبت به امور مشتری
8- رعایت بهداشت در طول پروسه قالیشویی

قالیشویی بهارستان مشهد مجهز به مدرن ترین دستگاه های قالیشویی مکانیزه در مشهد می باشد و بیشتر خدمات شستشوی با بهترین دستگاه های قالیشویی مکانیزه و اتوماتیک انجام می شود …
بزرگترین قالیشویی مکانیزه در شرق کشور | قالیشویی خوب مشهد| بهترین قالیشویی مشهد
برچسب ها